O nás

O nás

Restaurace Dlážděnka

DOPŘEJTE SI VYNIKAJÍCÍ JÍDLO V PROSTŘEDÍ TÉMĚŘ VENKOVSKÉ PŘÍRODY

 Připravujeme pro Vás rozmanitou nabídku -ryby, steaky, lehké saláty. Naše menu je příjemnou projížďkou evropskou kuchyní. Vycházíme vždy z čerstvých aktuálních sezónních surovin a podle toho pro vás měníme i to, co vaříme.

 

O PŘÍRODĚ SE NEZMIŇUJEME NÁHODOU

Restaurace je svojí polohou ideální jako cíl příjemné procházky.

 Při pěkném počasí si jistě užijete zahrádku pod vzrostlými stromy, kde si na své přijdou i ti nejmenší. Zde Vám nabízíme jedinečnou možnost vyžití pro děti na našem hřišti, zatím co Vy si můžete v klidu vychutnat nějakou naši specialitu, dát si kávu, nebo čepovaný pivní speciál.

A když není venku úplně ideálně, ale Vaše srdce Vás ven táhne? Pro Vás máme krásnou zastřešenou terasu, kde jste chránění jak před deštěm, tak před větrem, ale pořád sedíte venku v zeleni a můžete vnímat vůně naší bylinkové zahrádky.

 

KDE SE VZALA DLÁŽDĚNKA

Dlážděnka stojí na místě původní restaurace Na Krásné Vyhlídce. My se novou Dlážděnkou chceme vrátit ke kořenům tohoto místa.

Původ názvu sahá až do 16. století, kdy tudy vedla cesta do Staré Boleslavi. Již Rudolf II. tudy jezdíval na hony do brandýských lesů. Pro pohodlí panstva byla cesta vydlážděna a začalo se jí říkat „Dlážděnka“. Čas plynul a na slavnou cestu se zapomnělo.

My bychom jí rádi vrátili její slávu. Do brandýských lesů to jde vzít asi už jinudy, ale proč se neprojít krásnou ulicí, kde na Vás dýchne historie, nenajít klid v uspěchaném městě, neposedět pod starým ořechem a neochutnat evropskou kuchyni připravenou jen z těch nejlepších a výhradně čerstvých surovin?